Click to zoom
1 / 2
2.1 Channel Multimedia Speaker System
2.1 Channel Multimedia Speaker System - USB 2.0
Model: RS-117BA
Plug and play simplicity. This multimedia speaker works right out of the box with your TV, computer, or any Bluetooth device.
Features
- ✓Bluetooth / FM Radio
- ✓Hi-Speed USB 2.0 / SD Card / TF Card
- ✓Digital Decoder MP3
- ✓Remote Control
- ✓AC/DC Power
Specifications
| Output power | 15W |
| Frequency Response | Subwoofer 45Hz-150Hz / Satellite 120Hz-18KHz |
| Speaker unit | Subwoofer 4" 6Ω / Satellite 3" 4Ω |
| Distortion | 0.3% 1W 1KHz |
| S/N Ratio | ≥70dB |
| Separation | ≥45dB |
| Power input | AC 100-240V ~50/60Hz / DC 12V |
| Box Measurements | 285 x 185 x 355 mm |





