Click to zoom
1 / 2
2.1 Multimedia Speaker System (Woofer)
2.1 Multimedia Speaker System with Woofer
Model: RS-3700BA
Compact power, big sound. Despite its manageable size, this speaker system delivers impressive audio performance with deep bass from the 8-inch woofer.
Features
- ✓Bluetooth
- ✓USB/SD inputs (Visible on unit interface)
- ✓Remote Control (Visible in image)
Specifications
| Output Power | 100W + 20W x 2 |
| Frequency Response | Subwoofer 45Hz-150Hz / Satellite 120Hz-18KHz |
| Speaker unit | Subwoofer 8" 3Ω 100W / Satellite 4" 6Ω 20W |
| Distortion | 0.3% 1W 1KHz |
| S/N Ratio | ≥70dB |
| Separation | ≥45dB |
| Power input | AC 220-240V ~50/60Hz |
| Dimension (Subwoofer) | 230(W) x 415(D) x 377(H) mm |
| Dimension (Satellite) | 125(W) x 102(D) x 370(H) mm |
| Packing size | 475(W) x 295(D) x 517(H) mm |





