Click to zoom
1 / 2
2.1 Channel Multimedia Speaker System with Woofer
2.1 Channel Multimedia Speaker System with RGB Woofer
Model: RS-605BA
Sound that sets the mood. Beyond great audio, this speaker system features dynamic RGB lighting that pulses with your music, perfect for gaming setups or parties.
Features
- ✓Bluetooth / FM Radio (Implied by antenna/interface design)
- ✓USB 2.0 / SD Card / TF Card
- ✓Remote Control
- ✓DVD Video Compatible
- ✓AC/DC Power
Specifications
| Output Power | 50W + 15W x 2 |
| Frequency Response | Subwoofer 40Hz-150Hz / Satellite 150Hz-20KHz |
| Speaker unit | Subwoofer 5.25" 5Ω / Satellite 3" 4Ω |
| Distortion | 0.3% 1W 1KHz |
| S/N Ratio | ≥70dB |
| Separation | ≥40dB |
| Power input | AC 220-240V ~50/60Hz / DC 24V |
| Box Measurements | 36.7 x 27 x 46.6 cm |





