Click to zoom
1 / 2
2.1 Channel Subwoofer Multimedia Speaker System
2.1 Channel Subwoofer Multimedia Speaker System - 100W
Model: RS-6600
High-fidelity sound for discerning listeners. With 100W subwoofer power and dedicated satellite speakers, this system reproduces audio with precision and clarity.
Features
- ✓Bluetooth / FM Radio
- ✓USB 2.0 / SD Card / TF Card
- ✓MP3 / DVD Video / Video CD Compatible
- ✓Remote Control
Specifications
| Output Power | 100W + 20W x 2 |
| Frequency Response | Subwoofer 40Hz-150Hz / Satellite 150Hz-20KHz |
| Speaker unit | Subwoofer 8" 3Ω 100W / Satellite 4" 6Ω 20W |
| Distortion | 0.3% 1W 1KHz |
| S/N Ratio | ≥70dB |
| Separation | ≥45dB |
| Power input | AC 220-240V ~50/60Hz |
| Dimension (Subwoofer) | 260(W) x 393(D) x 394(H) mm |
| Dimension (Satellite) | 110(W) x 103(D) x 370(H) mm |
| Packing size | 465(L) x 295(D) x 502(H) mm |





