Click to zoom
2.1 Channel Computer Speaker System
2.1 Channel Computer Speaker - Bluetooth
Model: RS-7422BT
Elevate your audio experience with rich, room-filling sound. This 2.1 speaker system with powerful subwoofer delivers deep bass for movies and music.
Features
- ✓Bluetooth
- ✓USB Disk / SD Card Reader
- ✓FM Radio
- ✓Remote Control
- ✓LED Display
- ✓Compatible with PC, DVD Player, TV, MP3, PS2, XBOX
Specifications
| Output power | 35W + 10W x 2 |
| Frequency Response | Subwoofer 45Hz-150Hz / Satellite 120Hz-18KHz |
| Speaker unit | Subwoofer 5.25" 4Ω / Satellite 3" 4Ω |
| Distortion | 0.3% 1W 1KHz |
| S/N Ratio | ≥70dB |
| Separation | ≥45dB |
| Power input | AC 220-240V ~50/60Hz / DC 12V |
| Connector | Line in |
| Box Measurements | 385 x 238 x 465 mm |





